Yangın Kapısı Fiyatları

Yangın kapısı fiyatları, konut binalarında ve iş alanlarında bu kapıları kullanmak isteyen kişilerin en sık sorduğu soruların başında gelmektedir. Peki yangın kapısı fiyatları nasıldır? Bu soruya cevap vermeden önce yangın kapıları hakkında bir takım bilgileri göden geçirelim.

Yangın Kapılarının Hayatımızdaki Önemi

Bilindiği gibi yangın kapıları, yangın çıkan bir binada yangının çıktığı alanla henüz duman ve alevlerin sıçramadığı alanları birbirinden ayırmayı amaçlamaktadır. Yangının çıkması ile birlikte yangın merdivenlerine ve acil çıkış kapılarına yönelen kişilerin güvenli ve sağlıklı bir şekilde tahliyelerini sağlayabilmek için bu alanlar yangın kapıları ile korunmalıdır. Böylelikle alevlerden ve zehirli dumanlardan etkilenmeden insanlar güvenli bir şekilde bu alanlara yönlendirilebilmektedir.

Bu nedenle insan hayatı ve güvenliği için oldukça önemli bir işleve sahip olan yangın kapıları evimizde, okulumuzda, iş yerimizde ve daha birçok toplu alanda mutlaka bulunmalıdır. Çünkü yangın kapısı sayesinde yangının olduğu alan dışındaki alanlara gaz, duman ve alevler gelmediğinden dolayı insanlar kolaylıkla binayı terk edebilecektir.

Yangın Kapısının Özellikleri Nelerdir?

Öncelikle yangın kapıları kesinlikle hayatını kurtaracak yeterliliğe ve gerekli yönetmelik standartlarına uygun olmalıdır. Bu noktada yangın kapılarının genel özellikleri aşağıdaki şekilde olmalıdır:

  • Isıya ve zehirli gazlara ve dumana dayanıklı olmalı
  • Dışarıdan kilitlenebilir olmalı
  • İçeriden kolayca açılabilen mekanizmalara sahip olmalı
  • Kendi kendisine kapanabilmeli
  • Herhangi bir şekilde gaz, ateş ve duman sızdırmamalı
  • Duvara doğru yerleştirilmeli
  • Avrupa standartlarında olmalı. Ayrıca Yangın yönetmeliklerine de uygun olmalıdır.

Yangın Kapısı Fiyatları Ne Kadar?

Öncelikle bir yangın kapısı seçerken hayatınız kurtaracak yeterliliğe sahip olan kapılar tercih edilmelidir. Piyasada yangın kapısı adı altında sunulan ancak oldukça kalitesiz ve yetersiz yangın kapıları bulunmaktadır. Dolayısıyla alacağınız yangın kapısının yeterli sertifikalara ve özelliklere sahip olduğundan mutlaka emin olun. Bunlar tabii ki yangın kapısı fiyatları konusunda farklılıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bunun dışında ise, kapının boyutları ve sahip olduğu sitillere göre de fiyatlarda farklılıklar ortaya çıkabilmektedir. En uygun yangın kapısı fiyatları için Güvenler Grup ile iletişine geçiniz.

22 Eylül 2019

Etiketler: , ,