Yangın Kapısı Antalya

Yangın kapısı Antalya gibi hem turizm açısından oldukça gelişmiş hem de büyük bir metropol için mutlaka kullanılması gereken güvenlik önlemlerinin başında gelmektedir. Bilindiği gibi yangın kapıları, binalarda ortaya çıkan olası yangın risklerinde, yangının ortaya çıktığı alan ile diğer alanların ayrılmasını ve diğer alanları izole etmeyi amaçlamaktadır. Bu izolasyon sayesinde binanın tahliye işlemlerinin ve yangın müdahale işlemlerinin kolaylıkla yapılması amaçlanmaktadır.

Yangın Kapılarını Kullanmanın Önemi

Yangın kapıları biraz önce de ifade edildiği gibi en önemli pasif yangın önleme araçlarından birisidir. Bir binada herhangi bir alanda yangın ortaya çıktığında binanın tahliyesi için binada bulunan insanlar yangın merdivenlerine yönlendirilirler. Dolayısıyla yangın merdivenlerinin ve acil çıkış koridorlarının mutlaka alevlerden ve dumanlardan korunması gerekmektedir. Bunu yapabilmenin en önemli yolu ise bu alanlara çıkan koridorların yangın kapıları ile korunmasını sağlamaktır. Böylelikle bina içerisindeki insanlar güvenli bir şekilde acil çıkış koridorlarına ve yangın merdivenine yönlendirilebilecektir.

Bunun yanı sıra yangın kapıları sayesinde yüksek ısı ve zehirli dumanların ortalama 120 dakikaya kadar diğer alanlara yayılması önlenecektir. Bu da hem insanların tahliyesi için hem de yangına karşı müdahale için zaman kandıracaktır.

Yangın Kapıları Nerelerde Kullanılmalıdır?

Yangın kapısı Antalya gibi kalabalık şehirler söz konusu olduğunda birçok binada kullanılmalıdır. Yılın hemen her mevsiminde turist alan ve normal nüfusunun her zaman üzerinde bir insan kitlesinin bulunduğu Antalya, birçok açıdan da önlem alınması gereken bir şehirdir. Dolayısıyla Antalya’da özellikle;

  • Otel, pansiyon ve misafirhanelerde
  • Okullarda, kurslarda ve dershanelerde
  • Hastanelerde
  • Konser ve gösteri alanlarında
  • Alışveriş merkezlerinde mutlaka kullanılmalıdır.

 

En Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Yangın Kapıları

Yangın kapısı Antalya ili içerisindeki aramalarınızda hem kaliteli ve güvenli hem de uygun fiyatlı bir ürün arıyorsanız mutlaka www.guvenlergrup.com.tr adresini ziyaret etmelisiniz. Elbette insan hayatı herhangi bir para ile kıyaslanamaz. Ancak aradığınız kaliteli güvenliği firmamızdan uygun fiyatlarla da temin etmeniz mümkün. Siz de Antalya’da bulunan otel, pansiyon, okul, kurs, ya da iş yerleriniz için yangın kapılarımızla güvenliğinizi sağlamayı ihmal etmeyin.

22 Eylül 2019

Etiketler: , ,