Yangın Kapıları

Güvenler grup güvencesiyle tasarlanan ve test edilen yangın kapıları, hem şık görünümleri, hem de yangın sırasındaki garantisiyle kullanabileceğiniz panik kaçış alanları için idealdir. Mühendislerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde test edilen ve hizmete sunulan kapılar, tek kanatlı, çift kanatlı olmak üzere kaçış alanlarına yerleştirilir. Siz de güvenli ve sertifikalı kapılar için bizimle iletişime geçebilir, panik anlarında kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti İtfaiye yönergesine göre yapılmış olan kapılarımız, CE ve TSE belgelerine sahip, sertifikaları tam olarak üretilmekte ve satışa sunulmaktadır.

Yangın Kapılarının Genel Özellikleri

Yangın kapıları dayanıklı ve yanma gibi durumların söz konusu olmaması gereken kapı özelliklerine sahiptir. Kasa, kanat, taşyünü ve menteşe gibi teknik özellikleri, diğer kapılardan farklı olarak tasarlanır. Öncelikle Taşyünü yangın süresine dayanma özelliği 150 kg ile 180 kg/ m3 üzerinden değerlendirilir. Bununla birlikte menteşe yangın kapısının en önemli noktalarından biridir. Kolay açılmalı aynı zamanda kapanışı da hızlı ve sağlam olmalıdır. Bu nedenle hidrolik yay özelliği ile dayanma süresine göre ayarlanan kapılar, kasa sağlamlığı, ağırlığı ve taşyünü olarak dikkate alınmalı, ona göre seçilmelidir.

Tek Kanatlı Yangın Kapıları

Yangın sırasında kaçış kapıları olarak kullanılan tek kanatlı kapılar, özellikle yaşam alanlarında nüfuz azlığı olan bina ve ev yapıları için kullanılmaktadır. Toplu alanlarda kullanılması can ve mal güvenliği açısından tehlikeli olan tek kanat, sınırlı kişinin geçebileceği metre kareye sahip olduğu için kalabalık yerler için tercih edilmez. Tek kanatlı kapıları kullanmak isteyen müşterilerimiz, yapılacak alana göre tercihlerini doğru değerlendirmelidir. Aynı zamanda bütün panik kaçış kapıları aynı özellikleri taşımakta, sadece değer ve kasa tipi olarak değişim göstermektedir.

Çift Kanatlı Yangın Kapıları

Okul, Avm ve diğer toplu yaşam ve yerleşim yerlerinde kullanılmasını tavsiye ettiğimiz Çift kanatlı kapılar, çok fazla insanın geçebileceği, geniş çaplı kasalara sahiptir. Hidrolik menteşe, taşyünü açısından sağlam olan yangın kapıları, kullanım alanlarına göre iyi değerlendirmeli ve öyle tercih edilmelidir. Kalabalık alanlar için panik çıkışlarına doğru konumlanan çift kişilik kapılar, geçiş kolaylığı sağlar.

21 Eylül 2019

Etiketler: , ,