Sertifikalı Yangın Kapısı

Yangın insan can ve mal güvenliği için her zaman önceden kontrol altına alınması gereken, bütün panik kaçış alanlarının önceden hazır olması gereken bir durumdur. Bu nedenle sertifikalı yangın kapısı üretimi yapan firmamız, Türkiye İtfaiye prosedürüne uyarak kapıları ve panik kaçış güzergahını dikkatli bir şekilde düzenlemeye özen göstermektedir.

Yangın Kapısı Özellikleri

Yangın kapıları yapıldığı bina, oda ve koridorlara göre çeşitlendirilir. Bu noktada kişi yangın kapısının yapıldığı alanda yaşayan ve ikamet eden kişi sayısı da önemlidir. Yemek yerleri, Avm ve toplu sosyalleşme alanları için yapılan yangın merdivenleri genellikle çift kanatlı olmalıdır. Yemek yerlerinde, mutfak çıkış yönlerinde ise camlı tek kanat kullanılmalıdır. Küçük yaşam alanları için tek kanatlı normal kapılar yeterli olacaktır. Yangın dayanma süresi 150 kg/m3 veya 180 kg/ m3 şeklinde tasarlanması gereken yangın kapıları, insan can ve mal güvenliği için önemli bir yer taşımaktadır.

Yangın Kapısı Sertifikanın Önemi

Yangın kapıları sıradan ev ve benzeri yaşam alanlarında kullanılan giriş çıkış kapıları olarak tasarlanmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti itfaiye yönergesi gereğince alınması gereken Türkiye’de CE ve TSE belgeli sertifikalı yangın kapısı olmalıdır. Bu sertifika ve diğer yangın kapısı veya panik kaçış alanları için ayrı sertifikalarımız, kurumsal şirketimiz tarafından %100 güvenceyle alınmıştır. İnsan can ve mal güvenliğinin önemli olduğu yangın kapısı üzerinde çalışan ustalarımız ve teknik ekibimiz can ve mal güvenliğiniz için buradadır.

Test Edilir Ve Onaylanır

Yangın kapıları test edilmeden üretilmemesi ve müşterilere teslim edilmemesi gereken kapılardandır. Yangın sırasında oluşabilecek herhangi bir sorun, geri dönüşü olmayan bir hatadan kaynaklanmamalıdır. İnsan etik değerlerini önceliklerimiz arasında tuttuğumuz firmamız, yangın kapılarını test eder, mühendislerimiz ve teknik ekibimiz tarafından onayını alır. Ardından müşterilerimizin kullanacağı yangın çıkışlarına monte edilmesi işlemini gerçekleştirir. Hızlı açılması, yangın çıkış noktasından yangının ilerleyiş noktasına göre hesaplanarak konumlanması gereken yangın kapıları, firmamız tarafından bütün hesapları yapılmış, sertifikalı yangın kapısı onayı alınmış ürünlerimizden biridir. Kaza ve olağan üstü durumlara karşı Güvenler Group kapıları sizinle olacaktır.

19 Eylül 2019

Etiketler: , ,